iPhone 15, yeni renk seçenekleri ile geliyor!

Apple, iPhone 15 modellerini eylül ayında düzenleyeceği etkinlik ile birlikte gün yüzüne çıkaracak. Tanıtımına kısa bir süre kalan yeni nesil iPhone modelleri hakkında birçok detay ortaya çıkmış durumda. Bunlardan bir tanesi de yeni iPhone modellerinin renkleri. Biz de yeni renk seçenekleri hakkında şimdiye kadar bildiklerimizi bir araya getirdik.

iPhone 15 ve 15 Pro hangi renk seçenklerine sahip olacak?

Apple son yıllarda iPhone modellerini ilk etapta 5 renk seçeneği ile piyasaya sürüyor. ABD’li teknoloji devi, tanıtımdan yaklaşık 6 ay sonra ise yeni bir renk seçeneğini daha ekliyor. Şirketin 6,1 inç ekrana sahip iPhone 15 ve 6,7 inç boyutunda ekrana ev sahipliği yapan iPhone 15 Plus için bu politikasını devam ettireceğini söyleyebiliriz.

Yeni nesil iPhone modellerinin renk seçenekleri ise akıllı telefonların şarj kablolarının sızdırılması ile ortaya çıktı. Buna göre Apple, yeni şarj kablolarını iPhone 15 modellerinin renkleri ile eşleştirmiş durumda. Görselleri ortaya çıkan şarj kabloları ise bizlere iPhone 15 modellerinin renk seçeneklerini gösteriyor.

İşte iPhone 15 modellerinin renk seçenekleri:

  • Gece Yarısı/Siyah
  • Yıldız Işığı/Beyaz
  • Sarı
  • Mavi
  • Turuncu/Mercan rengi

Bu noktada, daha önce seçenekler arasında olduğu iddia edilen kırmızı rengi ise göremiyoruz. Apple’ın 2024 yılının bahar aylarında ise PRODUCT(RED) renk seçeneğini yeni nesil iPhone ailesine kazandırması mümkün.

Pro modellere göz attığımızda ise Apple’ın genellikle daha soğuk tonlara sahip 4 renk seçeneği ile karşımıza çıktığını görüyoruz. Geçtiğimiz yılı hatırlatmak gerekirse, iPhone 14 Pro modelleri Derin Mor, Altın, Gümüş ve Uzay Siyahı renk seçenekleri ile sunulmuştu.

Bu sene ise renk seçenekleri yeni modellerin gövde malzemesi ile birlikte değişecek. Bilindiği gibi Apple, iPhone 15 Pro modellerini artık Titanyum malzemeden üretecek. Bu durumun yeni akıllı telefonların renk seçeneklerine de yansıması bekleniyor.

İşte iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’te beklenen renk seçenekleri:

  • Lacivert
  • Gümüş-Gri
  • Uzay Siyahı
  • Titanyum

iPhone 15 ve 15 Pro modellerinin beklenen renk seçenekleri işte bu şekilde sıralanıyor. Peki siz yeni nesil iPhone modelleri ve renk seçenekleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x