Öğrenciler için müjdeli haber geldi, yaz tatili uzadı

Öğrenciler önümüzdeki dönemde yaz tatiline tam anlamıyla doyacaklar diyebiliriz. Okulların yaz tatiline girmesine artık sayılı günler kaldı. Öğrenciler yalnızca 2 hafta sonra 3 aya yakın bir süre tatile çıkacaklar. Şimdi ise bu tatilin uzaması söz konusu.

Bilindiği üzere önümüzdeki süreçte uzun süreli bir yaz tatili başlamış olacak. Öğrenciler yaz tatili için planlarını şimdiden yaptılar diyebiliriz.

Öğrenciler değişen sınıf geçme sistemi yüzünden yorucu bir dönem geçirdiler. Çünkü artık sınıf geçmek eskisi kadar basit değil.

Peki öğrenciler kaç günlük bir yaz tatili geçirecekler. Daha doğrusu tatil ne kadar uzayacak hemen bu soruyu da cevaplayalım.

Hali hazırda yönetmelikte bazı değişiklikler oldu. Bu değişiklilerden dolayı okulun son haftası normal bir şekilde geçmeyecek.

Şu anda okullara gönderilen yazı doğrultusunda son haftada ders işlenmesi yerine sosyal aktivitelere yönelinmesi kararı alındı.

Peki bu sosyal aktiviteler neler? Aslında bu aktivitelere katılmak zorunlu değil. Aktiviteler de genel anlamda gezi, sinema gibi sosyal deneyimlerden oluşuyor.

Bu noktada önemli olan şu, öğrenciler bu aktivitelere katılmak zorunda değiller. Yani son hafta okula gitmeseler de devamsız sayılmayacaklar.

Bu bağlamda değerlendirdiğimizde yaz tatilinin öğrenciler için 1 hafta uzadığını söyleyebiliriz. Yani öğrenciler aslında yaz tatiline Haziran’ın ilk haftasında çıkmış olacaklar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x