iOS 16.6.1, iPadOS 16.6.1 ve watchOS 9.6.2 Yayınlandı

Apple tarafından iOS 17, iPadOS 17 ve watchOS 10 güncellemeleri yayınlanmadan önce mevcut sürümler için güncellemeler sunuldu. iOS 16.6.1, iPadOS 16.6.1 ve watchOS 9.6.2 çeşitli hata düzeltmeleri ile birlikte geliyor.

Apple’ın güncellemelere ilişkin sürüm notlarına göre, güncellemeler belirtilmemiş hata düzeltmeleri ve güvenlik iyileştirmeleri içeriyor. iOS ve iPadOS kötü amaçlarla oluşturulmuş bir görüntünün işlenmesi, rastgele kod yürütülmesine yol açarak bilgisayar korsanının basit bir resimle işletim sistemine erişmesine olanak tanıyabiliyor. Apple ise güncellemeler ile bellek işlemeyi iyileştirmek için arabellek taşması sorununu çözerek ImageIO işlemini düzeltmiş durumda.

Ek olarak iOS, iPadOS ve watchOS’te, Cüzdan uygulamasında kötü amaçlarla oluşturulmuş bir ek, rastgele kod yürütülmesine de yol açabilir. Apple, geliştirilmiş mantıkla doğrulama sorununu giderdiğini belirtiyor.

‌‌iOS 16‌‌‌.6.1 ve iPadOS 16.6.1, uygun iPhone ve iPad cihazlara Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne giderek kablosuz olarak indirilebilir. watchOS 9.6.2 ise iPhone’daki Apple Watch uygulamasını açıp Genel > Yazılım Güncelleme bölümüne giderek ücretsiz olarak indirilebilir. Yeni yazılımı yüklemek için Apple Watch’un pilinin en az yüzde 50 olması, şarj cihazına yerleştirilmesi ve ‌‌‌‌‌‌‌‌iPhone‌‌‌‌‌‌‌‌ kapsama alanında olması gerekiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x