Anadolu Efes, Partizan’ı mağlup etti

THY Avrupa Ligi’nin 10. haftasında Partizan’ı 100-94 mağlup eden Anadolu Efes’te başantrenör Erdem Can, oyunun iki yönünde de agresif oynayarak kazandıklarını söyledi.

Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında konuşan Can, “Oyuncularımı tebrik ediyorum. Muazzam efor sergiledik. 40 dakika boyunca hücumda ve savurmada agresiftik. 3. çeyrekte Willis’in sakatlığı sonrasında geriye düştük. Bu sebeple rotasyonu kısalttık. 10 sayıdan geri dönüş mutluluk verici. Bugünkü reaksiyondan çok mutlu oldum. Gelişmemiz gereken taraflarımız var, savunmada zeki olmamız gerekiyor.” diye konuştu.

Willis’in sakatlığını inceleyeceklerini söylen Can, Larkin ve Erkan Yılmaz’ın sakatlıklarına rağmen önceliği takıma verdiklerini kaydetti.

Partizan cephesi

Partizan Başantrenörü Zeljko Obradovic ise, “İzleyenler için keyifli bir maçtı. İki takım için de gelgitlerle doluydu.” diyerek şunları kaydetti:

“Üst üste kötü hücumlar nedeniyle kaybettiğimiz maçlardan biri oldu, bu yüzden üzgünüm. Anadolu Efes’e tebriklerimi sunuyorum. Erdem’i tebrik ediyorum ve iyi şanslar diliyorum. Buraya gelen Partizan taraftarlarına da teşekkür ediyorum.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x